سایتاگرام | پرورش کارآفرین اینترنتی

در کنار شما هستیم، با خیالی آسوده کسب و کار رویایی خود را بسازید.

برای بهتر بودن مشاوره بگیرید: 021-56176216

خدمات سئو

الگوریتم‌های متنوع و زیادی در حال حاضر برای موتورهای جستجوگر وجود دارد که بسیاری از آنها برای جلوگیری از سوء استفاده سئوکارنماها محرمانه و مخفی هستند، ما فقط با تکنیک های سئو کلاه سفید، خدمات سئو سایت شما را انجام خواهید داد.

آنچه درباره سئو به شما نمی گویند!!!
به طور ساده، رقص کسب و کار شما با کلمات کلیدی حرفه و صنعت‌تان، برای بهتر دیده شدن توسط کاربران اینترنت و موتورهای جستجوگری که در شبکه جهانی اینترنت هستند را سئو می گویند.

سئواین یک زنگ خطر برای کسب و کار شما است و دیده نمی‌شوید اگر در صفحه‌ی اول گوگل به عنوان امپراتور موتورهای جستجوگر نباشید، اصلاً حضور شما در فضای آنلاین بیهوده است و منابع‌تان را هدر می دهید اگر دیده نشوید.
اما سئو چیست با این ساختار کلمه ای عجیب چه در زبان فارسی چه انگلیسی؟
قبل از اینکه بخواهیم در خصوص سئو بدانیم بهتر است کمی درباره موتورهای جستجوگر بدانیم.
موتورهای جستجوگر در اینترنت یک ابزار هستند برای به دست آوردن اطلاعاتی که در شبکه جهانی اینترنت به دنبال آن هستیم. شما اینکار را با کلمات کلیدی یا همان کلماتی که در خصوص آن کنجکاو هستید یا سوال دارید انجام می‌دهید. یک یا چند کلمه را به ابزاری به نام موتور جستجوگر می دهید و این ابزار یا ابزارها با روش‌ها و متدهای مختلف که برنامه‌ریزی شده اند در شبکه جهانی اینترنت به دنبال کدهای (کلمات کلیدی) اعلامی شما می گردند و نتایج را در خروجی ابزار خود، به شما نمایش می دهند.
حال ممکن است این کلمات کلیدی شما در یک فایل متنی باشد یا در یک فایل عکس، صوت، ویدئو، اینفوگراف، پی دی اف و ... .
موتورهای جستجوی پیشرو مانند جستجوگر گوگل، بینگ و یاهو! از خزنده‌ها جهت پیدا کردن صفحات مرتبط با نتایج جستجوی الگوریتمیک خود استفاده می‌کنند. الگوریتم‌ها پایه و اساس کار موتورهای جستجوگر هستند.
طراحان نرم افزار و برنامه‌نویسان بر اساس ماموریت موتورهای جستجو برای آنها الزامات و دستورالعمل‌های خاصی را در قالب کدهای کامپیوتری تعریف می کنند که این الزامات و دستورالعمل‌ها به الگوریتم‌ها معروف هستند.
موتورهای جستجوگر برای تطابق و درک محتوای وب سایت با دستورالعمل‌های خود، از کدهای خروجی صفحات وب سایت‌‌ها استفاده می کنند و آن ها را به طور مستقیم در نتایج جستجو نمایش می دهند.
مطالب کامل و جامعی در خصوص موتورهای جستجوگر، نحوه کارکرد و چگونگی استفاده بهینه از آنها در بخش سئو خدمتتان ارائه خواهیم داد.
حال شما وظیفه دارید که کدهای خروجی صفحات سایت‌تان را مطابق با الگوریتم‌های این موتورهای جستجوگر تنظیم نمایید، یا به نحو مناسبی ورودی های مختلفی از مکانها و وب سایت های دیگر به سایت خودتان باز نمایید تا موتورهای جستجوگر از طریق این ورودی های سایت شما را شناسایی و کدهای خروجی وب سایت شما را ایندکس نمایند، به این کار سئو می گویند.
 آنچه که شما در وب سایتتان قرار می دهید با آنچه که موتورهای جستجوگر می بینند کمی متفاوت است.
آنچه شما می بینید:

خدمات سئو و بهینه سازی سایت 
آنچه موتور جستجوگر می بیند:

 خدمات سئو
الگوریتم‌های متنوع و زیادی در حال حاضر برای موتورهای جستجوگر وجود دارد که بسیاری از آنها برای جلوگیری از سوء استفاده سئوکارنماها محرمانه و مخفی هستند. الگوریتم‌هایی مانند کافئین، مرغ مگس خوار، کبوتر، پاندا و موارد مشابه دیگر که یک سئوکار حرفه‌ای بایستی به همه آنها و نحوه عملکردشان آگاهی داشته باشد. 
سئو فرآيند ساده‌اي نيست که به راحتي پياده‌سازي شود زيرا نيازمند دانش زياد، علم پيش زمينه‌اي و صبر است. موتور‌هاي جستجو با تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني هستند؛ بنابراين وظيفه مهندسين سئو بروز نگه داشتن اطلاعات خود در اين زمينه است.
از طرف دیگر سئو، مجموعه‌ای از استراتژی‌ها، تاکتیک‌ها و تکنیک‌هاست (تکنیک تمیز و تهاجمی) که با هدف افزایش تعداد بازدیدکنندگان حقیقی و هدفمند (ارگانیک) یک سایت از طریق کسب موقعیت بهتر در فهرست نتایج موتورهای جستجو، انجام می‌شود. هر چه شما در نتایج جستجوی در رده های بالاتری باشید احتمال دیده شدن و ایجاد ترافیک برای وب سایتتان بیشتر است.

خدمات سئو سایت
SEO مخفف Search Engine Optimization است و همانطور که از ترجمه آن پیداست سئو به معنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو است و در اصل سئو یک روند مناسب برای بهبود دید یک وب سایت یا یک صفحه وب در نتایج یک موتور جستجوی طبیعی است.
دقت داشته باشید سئو یک روند است. سئو یک‌باره و یک‌مرتبه‌ای نیست که با انجام آن شما به صفحه اول گوگل بیایید و کار تمام شود. اینجا تازه شروع کار است. نگه‌داشتن رتبه بالا مانند نگهداری قهرمانی سخت‌تر و پیچیده‌تر از قهرمان شدن است.
سئو یک کار فنی و تخصصی و تکمیلی است. فنی و تخصصی است چون شما باید از ماهیت و ساختار موتورهای جستجوگر آگاه باشید، با ساختارهای کدنویسی و لایه های برنامه نویسی در سطح اینترنت هر چند در سطوح پایین و  اولیه آشنا باشید؛ و یک کار  تکمیلی است چون بخشی از فعالیت بهینه سازی وب سایت است و یکی از تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی است که در کنار مسائل مهمی همچون بازاریابی محتوا،‌ تبلیغات اینترنتی و... قرار می گیرد.
انجام سئو به تنهایی بدون در نظر گرفتن کارهای مکمل دیگر نظیر بازاریابی محتوا، تبلیغ نویسی و... به غیر هدر دادن پول و منابع برایتان آورده‌ای نخواهد داشت.
البته لازم به ذکر است که سئو یک روش و استراتژی بازاریابی مناسب برای همه وب سایت‌ها نیست و بر اساس هدف گردانندگان یک وب سایت، مانند استراتژی‌های بازاریابی اینترنتی دیگر می‌تواند مؤثرتر باشد.
سئو یک تکنیک از تکنیک‌های بازاریابی اینترنتی است. لذا الزاما به معنی بهترین تکنیک نیست هر چند جزء تکنیک‌های اثربخش است اما بایستی به ماهیت کسب و کار و ضرورت یا عدم ضرورت سئو سایت توجه شود.
 انجام سئو سایت نیازمند مهارت، تخصص و تجربه در این حوزه است وگرنه نتایج معکوس و جبران ناپذیری به بار خواهد آورد. به موارد زیر توجه داشته باشید تا ببینید اجرای یک پروژه سئو بد چه بلاهایی می تواند برای کسب و کار به همراه داشته باشد:
در فوریه ۲۰۱۱، خبری از آپدیت پاندا منتشر که وب سایت‌هایی را که حاوی محتوای تکثیر شده از وب سایت‌ها و منابع دیگر باشند، جریمه می‌کند. تجربه گذشته نشان می دهد، وب سایت‌ها محتوا را از یکدیگر کپی کرده و از آن در رتبه‌بندی موتورهای جستجو بهره‌مند شده‌اند و این کار متاسفانه بصورت بسیار فزاینده در بازار ایران انجام می‌شود. با این حال، گوگل یک سیستم جدید پیاده‌سازی کرد که سایتهایی را که حاوی محتوای منحصر به فرد نیستند، جریمه می‌کند.
در آوریل ۲۰۱۲، گوگل از آپدیت گوگل پنگوئن رونمایی کرد که هدف آن، جریمه کردن وب سایت‌هایی بود که از روش‌های دستکاری جهت بهبود رتبه خود در موتورهای جستجو استفاده می‌کردند. روش‌هایی مثل مزرعه لینک.
در سپتامبر ۲۰۱۳، کمپانی گوگل از آپدیت الگوریتم مرغ مگس خوار رونمایی کرد؛ یک الگوریتم که جهت بهبود پردازش زبان طبیعی گوگل و درک معنایی صفحات وب طراحی شد. تا به این وسیله هم از ایجاد محتواهای کپی و تکراری جلوگیری شود و هم محتوای درست‌تری به روی خروجی جستجوی کاربر ظاهر شود.
در سال ۲۰۰۸، بروس کلی گفت که «رتبه‌بندی مرده است» زیرا جستجوی شخصی شده سبب آن می‌گردد. او احضار کرد که بحث در مورد نحوه رتبه‌بندی یک وب سایت بی‌معنی است؛ زیرا رتبه یک وب سایت، بالقوه برای هر کاربر و هر جستجو می‌تواند متفاوت باشد.
دیده شدن در موتور جستجو و دیده شدن در بالاترین نتیجه جستجو 2 مبحث متفاوت ولی مهم در سئو هستند. سئو به همین جا ختم نمی‌شود، مفهوم سئو امروزه به مفهوم Search Experience Optimization تغییر یافته که برابر است با بهینه سازی تجربه کاربری از جستجو، به عبارت دیگر باید برای رضایت کاربر از نتیجه یافت شده نیز اهمیت ویژه ای قائل شویم.
یک زمانی صفحه اول گوگل بودن به تنهایی خوب بود. بعدها شد رتبه‌های اول تا سوم در صفحه اول. اما این موضوع دیگر به تنهایی کافی نیست هر چند خوب و اثرگذار است. اما هوشمندی در تولید محتوا و بررسی محتواهای ارزشمند و مرتبط بودن محتواهای سایت با لینک‌های ورودی و خروجی باعث شده اند که کاربران به کمک موتورهای جستجوگر بیایند و کیفیت وب سایتتان را به موتورهای جستجوگر گزارش نمایند، گوگل پلاس نقش موثری در این خصوص بازی می کند. بخاطر داشته باشید که کاملا زیر ذره بین کاربران و موتورهای جستجوگر هستید.
به طور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:
 • سئو نقش موثری در افزایش ترافیک و بازدید کاربران اینترنت از وب سایت شما دارد.
 • با سئو می‌توان با حضور در صفحه اول و جایگاه‌های بالای صفحه اول باعث ایجاد برند شد.
 • به وسیله سئو و افزایش حضور در صفحه اول و رتبه‌های بالایی و افزایش ترافیک و بازدید سایت می‌توان فروش بالایی را به دست آورد.
فرایند سئو
انجام سئو برای سایت از یک فرایند مشخص پیروی می کند، که تاثیر اصلی در انجام سئو خوب، استفاده از تکنیک‌های درست و همچنین توجه به بخش‌های مختلف سئو است. بطور خلاصه فرایند سئو شامل مراحل زیر است:
 1. بررسی وضعیت سئو و آنالیز وب سایت
 2. اندازه گیری رتبه وب سایت
 3. شناسایی کلمات کلیدی مرتبط
 4. تولید و انتشار محتوای وب سایت
 5. پایه ریزی وب سایت بر اساس اصول و دستورالعمل های سئو
 6. تحلیل رفتار کاربر
 7. افزایش رتبه وب سایت
 8. پشتیبانی از سئو و آنالیز وب سایت
شکل زیر به نحو دیگری فرایند ساده سازی شده سئو را نشان می دهد:

خدمات سئو و بهینه سازی
سئو سایت در دو بخش اجرا و پیاده سازی می شود. بخش اول سئو داخلی سایت است و بخش دوم آن سئو خارجی سایت. هر دو بخش از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردارند. اینکه برخی اعلام می کنند که سئو خارجی مهمتر از سئو داخلی است قابل تامل است، اما ارائه درصد برای میزان اهمیت چندان اعتباری در این خصوص ندارد و انجام یکی بدون دیگری تقریبا تاثیری در یک نتیجه رضایت بخش نخواهد داشت.
سئو داخلی یا سئو درون صفحه (On Page SEO) به کنترل مستقيم کدها و يا محتويات وب سايت شما اعم از متن، تصوير، پيوند و... مرتبط مي‌شود؛ به طور کلي هر چيزي که در سايت خود بارگذاري مي‌کنيد مربوط به SEO On Page مي‌شود. اين روش پايه تمام تلاش‌هاي بهينه‌سازي است زيرا جايي است که شما بيشترين کنترل را روي آن داريد. هر گونه تغييري را که شما در محتويات سايت خود ايجاد مي‌نماييد در نتايج جستجو تاثير گذار خواهد بود.
سئو داخلی شامل موارد زیر می شود:
 • تولید محتوا ارزشمند
 • استاندارد بودن قالب
 • لینک بیلدینگ داخلی
 • متاتگ ها
اما سئو خارجی یا سئو بیرون صفحه (Off Page SEO) بر خلاف سئو داخلی که توسعه وب سايت با کنترل مستقيم بالايي انجام مي‌شد، روش بهينه سازی بیرون صفحه شامل تمام ارتقاهايي است که در خارج از وب سايت شما انجام مي‌شود؛ اين بخش شامل تمام چيزهايي است که مي‌تواند در بدست آوردن رتبه‌بندي بالاي سايت شما کمک کند. سئو خارجی در درجه اول در بدست آوردن پيوند دهندگان (پيوندهايي که از سايت‌هاي ديگر به سايت شما اشاره مي‌کنند) متمرکز مي‌شود، سپس با استفاده از روش‌هايي که در خارج از وب سايت انجام مي‌شود به بهينه‌سازي موتور جستجو مي‌پردازد.
سئو خارجی يک فرآيند نامحدود است که توسط مهندسين سئو در جهت بدست آوردن پيوند دهندگان، اداره مي‌شود. و از همین جهت هم هست که کارشناسان تاکید بیشتری بر سئو خارجی دارند و نه لزوما اینکه برتری فنی نسبت به سئو داخلی داشته باشد.
در سئو توجه به عوامل خارج از صفحه (مانند رتبه صفحه و تجزیه تحلیل لینک) نیز همانند عوامل داخل صفحه (مانند فراوانی واژه‌های کلیدی، متاتگ‌ها، عنوان‌ها، لینک و ساختار وب سایت) حائز اهمیت هستند.
روش‌های گوناگونی می‌توانند برتری یک صفحه وب را در میان نتایج جستجو افزایش دهند:
 • لینک کردن متقابل صفحات یک وب سایت جهت فراهم نمودن لینک‌های بیشتر به صفحات مهمتر، می‌تواند شانس در دید بودن آن را افزایش دهد.
 • نوشتن محتوایی که شامل کلمات کلیدی باشد، به نحوی که متن حاصل، به طیف گسترده‌ای از ورودی‌های جستجو مرتبط باشد، می‌تواند سبب افزایش ترافیک شود.
 • به روز رسانی محتوا بمنظور خزش مکرر توسط موتورهای جستجو می‌تواند یک وزن اضافی به سایت بدهد.
 • اضافه نمودن کلمات کلیدی مرتبط با فرا داده‌هایی که یک صفحه وب شامل تگ عنوان و فرا توضیح، می‌تواند منجر به بهبود رابطه لیست‌های جستجوی یک وب سایت و در نتیجه افزایش ترافیک شود.
نتیجه ای که می توانیم بگیریم این است که براي وب سايت‌ها خيلي مهم است که در صفحه اول نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه نتيجه طبيعي اول که بیش از 60% کليک‌ها را شامل مي‌شود، قرار گيرند. اما موتور های جستجو نمی توانند سایت شما را بدون سئو کشف کنند.
موتورهای جستجوگر باهوش هستند، آنها همیشه در حال ارتقاء تکنولوژی برای کشف بیشتر و بهتر وب و انعکاس آن به کاربران هستند و لذا سئو در ارتقاء رتبه‌ی سایت تاثیر بسزایی دارد، بنابراین محتوای سایت شما می تواند در اولویت‌های بهتری برای کشف شدن قرار بگیرند.
اینترنت در حال پیشروی به سوی رقابتی شدن است پس داشتن یک درک صحیح از سئو و روش های ارتقاء آن از اهمیت فراوانی برخوردار است.
در کنار شما هستیم، با خیالی آسوده کسب و کار رویایی خود را بسازید.

با مشاورین ما در ارتباط باشید تا بتوانیم شما عزیزان را بهتر راهنمائی کنیم.
 

برای بهتر بودن مشاوره بگیرید : 56176216-021