در این 8 سال که در حوزه کسب و کارهای اینترنتی فعال هستم، اغلب مشتریان من را، مشتریان شکست خورده در سئو سایت تشکیل می دهند. کسانی که بدون داشتن استراتژی مشخص، بدون دانش کافی و عدم مشورت با اهل فن و خبره اقدام به سئو و بهینه سازی وب سایتشان می پردازند.

 

سئو سایت

در ابتدا اجازه بدهید به این سوال مهم جواب بدهیم که :

سئو سایت یک روش پیشگیری است یا یک درمان؟

اگر از نظر جسمی حالمان خوب نباشد، بایستی به یک دکتر مراجعه کنیم. این کار علاوه بر اینکه هزینه‌های زیادی برای ما دارد، باعث می شود که درد و رنج زیادی را نیز تحمل کنیم. اما این چه ربطی به آموزش سئو یا بهینه سازی وب سایت دارد.

بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی از سئو سایت برای درمان استفاده می کنند، در صورتی که سئو سایت یک روش پیشگیری است، هر چند که برای درمان هم کاربرد دارد. اما اگر از ابتدا اصول حرفه ای و درست سئو را در وب سایتمان پیاده سازی کنیم، نیاز نیست که استرس زیاد و هزینه هنگفت بازنگری و بازطراحی در وب سایت و محتواهایمان داشته باشیم.

بدیهی است که یک چکاپ و بررسی اوضاع و احوال سایتمان در دل روش‌های پیشگیری سئو نهفته است.

در این کارگاه تعیین استراتژیهای سئو سایت را با هم مرور کرده و دانش کافی برای یک برنامه سئو قوی را برایتان ارائه خواهیم کرد.

شما در این کارگاه یادخواهید گرفت که چگونه یک استراتژی سئو حرفه ای طرح ریزی کنید، مفاهیم ثابت و همیشگی سئو را با نگاه جدید با هم مرور می کنیم، در خصوص عوامل مهم سئو داخلی صحبت می کنیم و به مهمترین بخش کارگاه یعنی سئو خارجی و نحوه ساخت لینک می پردازیم.

در این کارگاه به صورت حرفه ای و عملیاتی یاد می‌گیریم که چگونه با استفاده از آخرین مباحث و تکنیک های سئو یک برنامه سئو جامع برای وب سایتمان طرح ریزی کنیم.

برای اینکه بتوانید در کسب و کار اینترنتی خود موفق شوید باید یک وب سایت حرفه ای با اصول حرفه ای بازاریابی محتوا و سئو سایت داشته باشید نه اینکه صرفا یک وب سایت داشته باشید.

سئو نمودن سایت به صورت حرفه ای دارای دو بُعد جسم و ماهیت است. در بُعد جسم سئو، ما با ابزارها و تکنیک ها و تاکتیک ها آشنا می شویم و در بُعد ماهیت سئو، ما به فاکتورهای انسانی سئو خواهیم پرداخت. فاکتورهایی که موتورهای جستجوگر نیز به آنها مجهز شده‌اند. برای همین من همیشه توصیه می کنم که موتورهای جستجوگر را به سان یک کاربر حرفه ای که از سایت شما بازدید می کند در نظر بگیرید.

یک داستان جالب از یک شکست

من سال 92 تصمیم گرفته بودم کارگاه های راه اندازی کسب و کار اینترنتی رو برگزار کنم، عبارت کلیدی تجارت الکترونیک رو انتخاب کردم که خوب با انجام آنالیزهای لازم دیدم هم تعداد جستجوی زیادی داره و هم اینکه نسبت به سایر عبارت های نزدیک به کسب و کار اینترنتی هم آسان هست. این کار رو انجام دادم و خوب در این عبارت به صفحه اول گوگل و رتبه حتی 3 رسیدم و فقط دو تا بانک جلوتر از من بودند. ولی ورودی خیلی خوبی نداشتم و حتی همون ورودی هم بازخورد خوبی برای من نداشت و با تحلیل رفتار مخاطب در سایتم دیدم که اصلا این افراد به دنبال موضوع من نبودند اونجا بود که متوجه شدم من کلا عبارت کلیدی رو درست انتخاب نکردم. و همه زحماتی که کشیدم رو باید کنار میذاشتم. لذا روی این موضوع متمرکز شدم تا به صورت حرفه ای و بدون خطا بتونم کلمات کلیدی کسب و کارم را شناسایی کنم و نتایج بسیار مطلوبی دریافت کردم که در این کارگاه آنها را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

در واقع در این کارگاه شما فقط اصول یک سئو حرفه ای را یاد نمی گیرید بلکه 8 سال تجربه خود در زمینه بازاریابی اینترنتی و سئو سایت را در اختیارتان خواهم گذاشت.

مهمترین ویژگی این کارگاه چیست؟ اگر از من این سوال را بپرسید در جواب خواهم گفت که آموزش ریزه کاری‌ها و جزیئات حرفه‌ای یا همان فوت‌های کوزه گری در اجرای استراتژی سئو سایت است.

آیا این کارگاه مدرک هم دارد؟

بله شما با شرکت در این کارگاه یک روزه مدرک معتبر از جهاد دانشگاهی صنعتی شریف دریافت خواهید کرد.

 

جهاد دانشگاهی صنعتی شریف

مشخصات کارگاه راه اندازی فروشگاه اینترنتی :

  • زمان برگزاری کارگاه : پنجشنبه 10 اسفند از ساعت 9 الی 13
  • محل برگزاری کارگاه : جهاد دانشگاهی صنعتی شریف
  • مبلغ سرمایه گذاری : 97 هزار تومان

شرکت در این کارگاه به چه کسانی توصیه می شود؟

  • مدیران کسب و کارهای اینترنتی
  • مدیران دیجیتال مارکتینگ
  • کارآفرینان اینترنتی
  • استارتاپ ها و کسب و کار های کوچک
  • دانشجویان و علاقمندان به حوزه سئو و بازاریابی اینترنتی

اما .....

اما به صورت ویژه توصیه می کنیم مدیران کسب و کاری که قصد دارند، پروژه سئو سایت خود را برون سپاری کنند حتما در این کارگاه شرکت کنند. این مدیران بایستی با مفاهیم، مباحث، تکنیک‌ها و شاخص‌های سئو آشنا شوند تا بتوانند در زمان برون سپاری سئو سایت خود به خوبی به پروژه خود نظارت داشته باشند تا در این حوزه به شکست مواجه نشوند.

توصیه آخر اینکه:

اکنون در زمانی هستیم که به قول معروف گل بازار کسب و کار های اینترنتی است و اگر واقعا قصد دارید رویاهای خودتان را بسازید و کسب وکار حرفه ای خود را راه اندازی کنید، توصیه می کنیم زمان را از دست ندهید و همین الان در کارگاه حرفه ای و معتبر ما که در مرکز مهارتهای تخصصی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار می گردد ثبت نام کنید.

در کنار شما هستیم، با خیالی آسوده کسب و کار رویایی خود را بسازید.