سایتاگرام | پرورش کارآفرین اینترنتی

در کنار شما هستیم، با خیالی آسوده کسب و کار رویایی خود را بسازید.

برای بهتر بودن مشاوره بگیرید: 021-56176216

بانک پرسش و پاسخ سئو

مفاهیم سئو

سئو مخفف Search Engine Optimization یا همان بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو می باشد. موتورهای جستجو محتوای سایت را بررسی می کنند و براساس موضوع آن ها را دسته بندی می کنند. مهمترین هدف سئو کسب جایگاه بهتر در نتایج موتورهای جستجو می باشد که با استفاده از دانش و خلاقیت و هنر آنالیز بدست می آید.
موتورهای جستجو برای تحلیل محتوای وب، 3 مرحله را طی می کنند:
  1. خزش در محتوای سایت (Crawling)
  2. نسخه برداری و تحلیل محتوا (Indexing)
  3. نمایش نتایج مناسب با جستجو (Results)
Crawling چیست؟
گوگل برای دسترسی به محتوای وب سایت ها، ربات های نرم افزاری را طراحی می کند که مانند کاربر وارد وب سایت ها می شوند و با خزش در سایت محتوای صفحه را دریافت می کنند. این ربات ها هر آن چیزی که به آن دسترسی داشته باشند بررسی می کنند و با وارد شدن در لینک های نوفالو داخل صفحه های دیگر را نیز بررسی می کنند و به این شکل تمام محتوای موجود در سایت را مورد بررسی قرار می دهند. این بررسی ها توسط ربات های گوگل در بازه های زمانی متفاوت انجام می شود.
Indexing چیست؟
زمانی که بررسی یک صفحه توسط خزنده به اتمام می رسد، فرآیند ایندکس کردن آغاز می شود. درواقع وب مانند یک کتابخانه بزرگ است که گوگل سعی دارد فهرست کاملی از کتاب های آن در موضوعات مختلف تهیه کند. اگر صفحه شما بعد از ایندکس کردن مجددا بروزرسانی شود گوگل فرآیند ایندکس کردن را تکرار خواهد کرد. اگر صفحه ای توسط گوگل ایندکس نشود هرگز در نتایج جستجو نمایش داده نمی شود. به همین دلیل اولین قدم در سئو مطمئن شدن از ایندکس سایتتان توسط گوگل می باشد.
الگوریتم های گوگل توابع مختلفی هستند که موتورهای جستجو براساس آن ها تجزیه و تحلیل وب سایت ها را انجام می دهند. مهمترین هدف مشترک الگوریتم های گوگل تلاش برای ارائه نتایج درست به کاربر می باشد. مهمترین الگوریتم های گوگل عبارتند از:
الگوریتم گوگل پنگوئن:
زمانی نه چندان دور شما می توانستید وب سایت خود را با لینک سازی های اسپم و غیر مرتبط به راحتی سئو کنید و در صدر نتایج گوگل قرار بگیرید. اما این روش لینک سازی سبب می شد تا مخاطب نتواند به نتایج مناسب با جستجو خود برسد، به همین دلیل الگوریتم گوگل پنگوئن وارد شد تا با شناسایی لینک های غیر مرتبط، وب سایت های اسپم را از لیست نتایج جستجو خارج کند.

ابزارهای سئو

سئو سایت

برای بهتر بودن مشاوره بگیرید : 56176216-021